Hakkımızda

United Aikido Organisaiton Aikikai tarafından tanınmış, yetkili bir kuruluştur. Mustafa Aygün Aikido’ya başladığı ilk gün olduğu ve hayatını sonuna kadar olacağı gibi Kumagai Kenji Shihan’ın öğrencisi olmaktan gurur duymaktadır. Mustafa Aygün Aikikai tarafından verilen 7. Dan derecesine sahiptir.

Eğitim Felsefemiz

İzmir Aikido Okulumuzda eğitim felsefesi farkındalık ve keşfetmek olarak tanımlanmıştır.
Farkındalık yaşadığımız anın tam anlamı ile yaşamak ve anı yaşarken kendimizde ve çevremizde fiziksel ve ruhsal olan her yaşam türü ile bağlanıda, gözlemde ve içinde olmaktır.
Keşfetmek, yaşadığımız her anda bize dair olan ve bizi etkileyen herşeyi keşfetmek ve henuz yaşamdığımız her türlü duygu, düşünce ve fiziksel etkileşim ve gelişimi aramak, bulmak olarak tanımlanır.
Eğitim tümü ile zorlu fiziksel eğitim yolu ile ruhsal değişimi, gelişimi sağlamak üzerine inşaa edilmiştir. Eğitim sözlü bir öğreti değildir bu nedenle derslerde hoca sözlü eğitimi en az düzeyde tutacak, öğrenciler eğitim süresince konuşmayacaklardır.
Her ne kadar aikido zorlu bir fiziksel eğitimi kapsıyorsa da bir sağlıklı yaşam yöntemi veya kilo alıp verme programı değildir.
Aikido çalışan herkes bedel öder ancak kimse müşteri olmaktan kaynaklanan herhangi bir hakka sahip değildir. Eğitimden hoşnut kalmayanların yapabileceği tek şey derslere son vermektir.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

  • United Aikido Organisation; eğitmenleri, eğitim anlayışı, teknik seviyesi, dünya görüşü ve uluslararası ilişkileri ile seçkin ve saygın bir eğitim kuruluşudur.
  • Organizasyonumuz Teknik Sorumlusu Mustafa Aygün ülkemizde Aikidoyu başlatan Japon Hoca Kenji Kumagai’nin en başarılı öğrencilerinden birisidir. Bu nedenle Kumagai Shihan tarafından Japonya’da özel bir eğitime tabi tutulmuştur.
  • Mustafa Aygün Hocasından ve Japonya’da gördüğü eğitiminden kazandığı disiplini, hiç ödün vermeden tüm organizasyona üye okullarda uygulamaktadır.
  • UAO’nun tüm okullarında ders veren eğitmenler bu felsefe ile yetişmiş aydın bir dünya görüşüne sahip, insancıl, demokrat, çağdaş insanlardır.
  • Eğitim düzeyi yüksek bir grubuz.
  • Ders yaptığımız okullarımız temiz, düzenli, fiziksel şartları iyi durumdadır.
  • Okullarımızda kavga etmeyi değil, fiziksel disiplin yolu ile ruhsal gelişimi hedeflemekteyiz.
  • Çocuk Aikido derslerimizde, deneyimli eğitmenlerle büyük gelişim sağlamaktayız
  • Aikido eğitiminin yanı sıra sosyal aktivitelerimizle de bir ‘Aile’yiz.
  • Birlikte çalıştığımız çok sayıda öğrencimiz ile spordan da öte bir dostluk içerisindeyiz.

Deneyimli Eğitmenler
Eğitmenlerimiz Senseimiz tarafından düzenli denetimlerden geçmektedir ve kendilerini geliştirmek için periyodik olarak yapılan tüm eğitimlere katılırlar.
Öğrenci Dostu
Öğrencilerimizin öncelikle mutlu ve tabi ki teknik anlamda yeterli olmaları için çabalıyoruz.
AİKİKAİ Tarafından Tanınmışlık
Organizasyonumuz Japonya’daki Aikido Federasyonu tarafından tanınmıştır. Denklik belgesi için tıklayınız.
En İyi Koşullarda Ders
Dojolarımızın fiziki koşullarının aikido anlayışına ve disiplinine yakışır şekilde olması için elimizden geleni yapıyoruz
1995
The Start Of Our Journey
Nullam id nisi tellus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.
1998
The Start Of Our Journey
Nullam id nisi tellus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Integer

Our History
Photographed

Quisque magna diam, sollicitudin eu pellentesque sed sagittis in lorem in hac habitasse platea

Fusce mi nisi, dictum non posuere ac, posuere quis lorem. Quisque magna diam, sollicitudin eu pellentesque sed, sagittis in lorem. In hac habitasse platea dictumst. In hac hab dignissim, varius libero vel, facilisis purus. Sed molestie velit. Commodo metus, et commodo ex ante vel nunc. Phasellus venenatis est non eros convallis, a commodo risus scelerisque. Mauris tincidunt sapien sit amet risus suscipit. laoreet. Praesent at neque quam. Nulla et quam vitae suscipit commodo. Curabitur interdum mi nec orci bibendum facilisis. Suspendisse consequat risus ultrices.

Testimonials

Quisque magna diam, sollicitudin eu pellentesque sed, sagittis in lorem. In hac habitasse platea dictumst. In hac hab dignissim, varius libero vel, facilisis purus. Sed molestie velit. Commodo metus, et commodo ex ante vel nunc. Phasellus venenatis est non eros convallis, a commodo risus scelerisque.

J. MorganPremium Parent
Baraboo, WI

Quisque magna diam, sollicitudin eu pellentesque sed, sagittis in lorem. In hac Quisque magna diam, sollicitudin eu pellentesque sed, sagittis in lorem. In hac habitasse platea dictumst. In hac hab dignissim, varius libero vel, facilisis purus. Sed molestie velit. Commodo metus, et commodo ex ante vel nunc. Phasellus venenatis est non eros convallis, a commodo risus scelerisque.

J. MorganPremium Parent
Baraboo, WI